GÜNCEL — 02 Kasım 2018 at 18:40

4. Ulusal Hava ve Uzay Tıbbı Kongresi yapıldı.

by

4. Ulusal Hava ve Uzay Tıbbı Kongresi 26-28 Ekim günleri Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı. Kongrenin ana temaları; Bitkinlik, Havacılık Psikolojisi, Psikiyatrisi ve Nörolojisi idi. Kongre başkanı Dr. Öğr.Üyesi Plt. Erdinç Ercan, Bilimsel Komite Başkanı Prof.Dr. Muzaffer Çetingüç idi. Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından organize edilip, Türk Hava Yolları sponsorluğunda yapılan Kongreye THY Gn.Md. Bilal Ekşi, SHGM Gn.Md.Yrd. Haydar Yalçın, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör yardımcısı, TALPA Başkanı Kpt.Plt. Ayhan Günal, Hudut ve Sahiller Gn.Md’lüğü, TASSA, Hava-İş, Pegasus, SunExpress ve Onur Air temsilcileri de katıldı.
Jeppesen’den davet edilen Tomas Klemets, ‘Yorgunluğun biomatematiksel modeli, FRM ve BAM modelleri’ konusunda bir konferans verdi. 200 kadar katılımcının çoğu uçuş hekimleri, havacılık psikologları ve pilotlardı. 34 bildiri sunuldu ve tartışıldı.
Kongrede ilk kez verilen ‘Hayat Boyu Onur Ödülleri’nin sahipleri, Prof.Dr. Muzaffer Çetingüç, Prof.Dr. Hasan Fehmi Töre ve Prof.Dr. Ferşat Kolbakır oldu. Bu yılki kongrede elektronik ortamda yapılan bilgi yarışmasında Derneğimizin üyeleri Dr. K.Okan Göker birinci, Ayça Mumkule Erşipal 3. oldu.

Yorumlar